Җайга салу органы Түбән Кама муниципаль районының «Водоканал» МКП өчен тарифларны яңадан карады

2022 елның 10 августы, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты идарәсе Түбән Кама муниципаль районының «Водоканал» МКП өчен су белән тәэмин итү һәм ташландык суларны агызу тарифларын яңадан карады. Оешма Кама Аланы кулланучыларына хезмәт күрсәтә.

Тарифны яңадан карау, су каналына салым салу режимы үзгәрүгә бәйле рәвештә, оешма мөрәҗәгате буенча башкарылды. Аерым алганда, халык өчен су агызуга тариф икенче яртыеллыктан соң, яңадан каралганнан соң, 34,46 сум/куб. м тәшкил итәчәк; 2022 елның икенче яртыеллыгындагы су белән тәэмин итүгә тариф үзгәрешсез калдырылды һәм өстәмә хак салымы белән 49,26 сум/куб.м тәшкил итә.

Тариф карары белән Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты сайтында танышырга мөмкин.