ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетының телеграм-боты турында

2024 елның 25 марты, дүшәмбе

Татарстан Республикасының Тарифлар буенча дәүләт комитеты «Татарстан тарифлары» дигән үз телеграм-ботын проектлады, аның ярдәмендә гражданнар гамәлдәге тарифлар белән таныша алачак.

Электрон ярдәмче җайга салу органына шәхсән мөрәҗәгать итмичә, актуаль һәм ышанычлы мәгълүматны реаль вакыт режимында күрергә, кызыксындырган бәяләрне (тарифларны) тиз табарга, шулай ук җайга салу органы белән республика халкы арасында үзара хезмәттәшлек дәрәҗәсен арттырырга мөмкинлек бирәчәк.

«Халык өчен тарифлар» бүлеге кертелде, анда булачак мәгълүматлар:

• Коммуналь хезмәтләргә тарифлар;

• Социаль һәм сәнәгать булмаган тарифлар.

«Башка кулланучылар өчен тарифлар» бүлеге бар һ.б.

Меню буенча тәкъдим ителгән сайлаудан тыш, кулланучы төп сүзләр буенча эзләүдән файдалана ала, ә кыенлыклар килеп чыкса, техник ярдәмгә мөрәҗәгать итә ала.

Чат-боттагы мәгълүмат гамәлдәге бәяләр (тарифлар) расланган яки төзәтелгән саен даими рәвештә яңартылачак.

Сылтама буенча тоташыгыз һәм дөрес һәм актуаль мәгълүматны белегез: https://t.me/Tarif_RT_bot