ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетында баланс комиссиясе утырышы узды

2024 елның 11 апреле, пәнҗешәмбе

ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетында коммуналь өлкә оешмалары мониторингы бүлеге башлыгы Раил Гайфуллин җитәкчелегендә баланс комиссиясе утырышы узды.

Утырыш кысаларында көн тәртибе буенча әлеге сораулар каралды:

1. «Альметьевск-Водоканал» АҖнең су белән тәэмин итү, ташландык суларны агызу өлкәләрендәге финанс-хуҗалык эшчәнлеген карау турында (Әлмәт районы).

2. Су белән тәэмин итү, ташландык суларны агызу өлкәләрендә «ТКХ (инженерлык челтәрләре)» МУП финанс-хуҗалык эшчәнлеген карау турында (Әлмәт районы).

3. «Катлам басымын саклау өчен технологик сыеклык әзерләү идарәсе» ҖЧҖнең су белән тәэмин итү, су чыгару өлкәләрендә финанс-хуҗалык эшчәнлеген карау турында (Азнакай, Әлмәт, Зәй, Түгәрәк Круг.Поле, Җәлил, Лениногорск, Бөгелмә МР, Зәй МР)  (Әлмәт районы).

4. «Әлмәт җылылык челтәрләре» АҖнең кайнар су белән тәэмин итү, җылылык белән тәэмин итү өлкәләрендәге финанс-хуҗалык эшчәнлеген карау турында (Әлмәт районы).

5. «Тепло-Энергосервис+» ҖЧҖнең кайнар су белән тәэмин итү, җылылык белән тәэмин итү өлкәләрендәге финанс-хуҗалык эшчәнлеген карау турында (Әлмәт районы).

Баланс комиссиясе утырышлары графигы белән биредә танышырга мөмкин: https://kt.tatarstan.ru/