Дәүләт комитетында Идарәнең чираттагы утырышы узды

2024 елның 17 апреле, чәршәмбе

Дәүләт комитетында Идарәнең 9 нчы утырышы узды, анда түбәндәге карарлар кабул ителде:

1. 2024 елга ШЭ  О.В.Мордвин өчен эчәр суга тарифлар билгеләнде. Суны Биектау муниципаль районы Хохлово авылы халкы куллана.

Кабул ителгән тариф карарлары белән "Тарифлар" бүлегендә танышырга мөмкин.

2. Шәхси ихтыяҗлар өчен урман утыртмаларын сатып алу-сату килешүе буенча гражданнар өчен түләү ставкаларын, урман ресурслары күләме берәмлеге һәм Татарстан Республикасы милкендәге урман участогы мәйданы берәмлеге өчен түләү ставкаларын билгеләү тәртибе расланды.

Тәртип ставкаларны формалаштыруның бердәм механизмын билгели.

Ставкалар бер календарь елдан да ким булмаган вакытка билгеләнә.

Җайга салына торган тарифларны билгеләү турындагы тәкъдим гаризадан һәм нигезләү документларыннан тора. Гариза формасы һәм нигезләү документлары исемлеге дә тәртиптә китерелгән.

Гариза бирүченең документларны тапшыру вакыты – чираттагы җайга салу чоры башланганчы елның 1 октябренә кадәр.

Ставкалар Дәүләт комитеты тарафыннан чираттагы көйләү чоры башланганчы 20 декабрьдән дә соңга калмыйча билгеләнә.

Тәртиптә шулай ук тариф эшен ачудан баш тарту өчен нигезләр һәм ставкаларны яңадан карау өчен нигезләр күрсәтелгән.

Хәзерге вакытта ике документ та теркәлү өчен ТР Юстиция министрлыгына җибәрелгән.