Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының Килештерү комиссиясе утырышы булды

2014 елның 5 ноябре, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының киңәшмәләр залында Килештерү комиссиясенең чираттагы утырышы булды. Анда түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1.  “КастамонуИнтегрейтед Вуд Индастри” ҖЧҖ энергия кабул итү җайланмаларын “Алабуга” сәнәгать җитештерүе тибындагы махсус икътисадый зонасы” ААҖ электр челтәрләренә технологик тоташтыруга түләүне килештерү турында.

2. “СМАРТ Сити Казан” халыкара инвестицион технополисы энергия кабул итү җайланмаларын “Челтәр компаниясе” ААҖ  электр челтәрләренә технологик тоташтыруга түләүне килештерү турында.

3. 2015 елга катнаш булмаган режимда җитештерелә торган җылылык энергиясенә тарифларны килештерү турында.

(Әгерҗе м.р: “Красный Бор җылылык челтәрләре” ААҖ, Азнакай м.р.: “Төзелеш иҗат командасы – 2000”; Актаныш м.р.: “Теплосервис” ҖЧҖ; Зеленодол м.р.: “Васильево” санаторие профоюзларның дәвалану-профилактика учреждениесе; Кама Тамагы м.р.: “Кама Тамагы коммуналь челтәрләре” ААҖ; “Куйбышев-Затон коммуналь челтәрләре” ААҖ; Мөслим м.р.: “Мөслим инженерлык челтәрләре” ААҖ; Питрәч м.р.: “Кощаково инженерлык челтәрләре” ААҖ;

“Теплострой” ҖЧҖ; Тукай м.р.: “Бәтке коммуналь челтәрләре” ҖЧҖ: “Тукайтеплогаз” МУП; “Татнефть-АЗС Центр” ҖЧҖнең Чаллы филиалы; Чистай м.р.: “Восток-Энерго” ПКФ ҖЧҖ; Казан шәһәре: “Ремонт-эксплуатация идарәсе” ААҖ; “Казан медицина аппаратурасы заводы” ААҖ; “Казан дәүләт архитектура-төзелеш университеты” ВПО ФГОУ; “Казан төзелеш-сервис компаниясе” ҖЧҖ; “Н.Э. Бауман исемендәге Казан дәүләт ветеринария медицинасы академиясе” ВПО ФГБОУ; “Энергосистема” ҖЧҖ; “Федераль пассажир компаниясе” ААҖнең Горький филиалы Юдино пассажир вагон депосы; “Теплоснабсервис” ҖЧҖ).

4. Эчәргә яраклы суга һәм ташландык суларны агызуга тарифларны килештерү турында.

(Әгерҗе м.р.: “Красный Бор җылылык челтәрләре” ААҖ, Актаныш м.р.:  “ГидроСервис” ҖЧҖ; “Теплосервис” ҖЧҖ; Әлмәт м.р.: “ЖКХ” (Инженерлык челтәрләре” МУП; “Кәләй ст. ЖКХ” ҖЧҖ; Апас м.р.: “ЖилКомСервис” ҖЧҖ; Чүпрәле м.р.: “Чүпрәле коммуналь челтәрләре” ҖЧҖ; Биектау м.р.: “Биектау коммуналь челтәрләре” ААҖ; “Жилкомплекс-ТМ” ҖЧҖ; “Коркачык челтәрләре” ҖЧҖ; Зәй м.р.: “Зәй водоканалы” ҖЧҖ; Зеленодол м.р.: “Торак-коммуналь хезмәтләр күрсәтү” ҖЧҖ; “Татарстан Республикасы ипотека агентлыгы” ААҖ; “Яңа Тура” торак милекчеләре ширкәте; “Нурлат торак-коммуналь хуҗалыгы күп тармаклы производство предприятиесе” МУП; Кайбыч м.р.: “Кайбыч ЖКХ” МУП; Кукмара м.р.: “ВодоТехноСервис” ҖЧҖ; “Кукмара чистарту корылмалары” ҖЧҖ; Лениногорск м.р.: “Район суы” ҖЧҖ; “Шөгер МПП” ААҖ; Питрәч м.р.: “Антей” девелопер корпорациясе” ААҖнең Казандагы филиалы; Балык Бистәсе м.р.: “Балык Бистәсе водоканалы” ҖЧҖ).

Барлык мәсьәләләр дә Килештерү комиссиясе әгъзалары тарафыннан килештерелеп, Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты Идарәсенә карап тикшерүгә чыгарылды.